Dámské hodinky Festina

28.09.10 - autor: Veronika Grossová

4Značka Festina se zrodila ve Švýcarsku, známé hodinářské velmoci. Její vznik se datuje roku 1902 a od té doby se stala jednou z top 10 světových značek na trhu s hodinkami. Výrobci začínali u nástěnných, kvyadlových hodin, ale dnes si můžete vybírat především z nespočetných druhů náramkových hodinek.

Hodinky jsou rozděleny do několika kategorií, dle funkce a vzhledu. Čtyři hlavní složky jsou Trend, Sport, Klasik a Gold. V každé z nich najdete několik dámských modelů v různých variantách.

TREND:

V této kategorii najdeme dámskou novinku Ceramic, která má podle tvůrců dokazovat skvělé spojení oceli a keramiky. Musím uznat, že tato atraktivní řada se opravdu povedla, především díky bílému provedení všech modelů, které se skvěle hodí ke stříbrným odleskům oceli.  Pro ještě větší zdůraznění „ženského pokolení“ si můžete vybrat model zdobený zirkony. Doporučená cena této kolekce je kolem 4000 Kč.


SPORT:

Pokud sháníte hodinky na sportovní příležitosti, či jste dokonce profesionální sportovkyně, v této kategorii si nenechte ujít sérii Tour de France, kde najdete krásné hodinky s řemínkem z kaučuku a s pouzdrem z ušlechtilé oceli. Bílé provedení zde můžete obměnit několika varianatami, například neobvyklou fialovou,světle růžovou nebo černo-oranžovou. Sportovní hodiny značky Festina jsou povětšinou vybavené chonografem.

KLASIK:

Ja už z názvu vyplývá, z tohoto druhu si vyberou příznivci klasického vzhledu hodinek, ať už s řemínkem kovovým nebo koženým. V každém případě jsou to kousky, které nejsou nijak výstřední a právě proto se hodí pro každodenní život a jejich cena se pohybuje již kolem 2000 Kč.


GOLD:

Tato série potěší milovníky zlata a drahých kamenů. Modely v řadě Élegance jsou pojmenované podle francouzských měst, která dodavájí hodinkám ještě větší šmrnc a noblesu. Model Paříž je vyroben z 18ti karátového zlata a jeho obdélníkový tvar je dozdoben 70ti brilianty. Kulaý Chatel se pyšní ještě navíc safírovým sklíčkem.

Většina náramkových hodinek značky Festina je vodotěsná. Kromě řady Digi-time zůstává firma věrná analogovým hodinkám.

Festina je značka, která se drží v mezích střídmosti a její vlastní tradice, nečekejte tedy žádné modernistické prvky. O to víc je však mohu dopuručit všem ženám, které chějí být elegantní a k tomu vsadit na kvalitu hodinek!


© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda