Pánové si rádi připlatí za kvalitu – i v roce 2015

24.02.15 - autor: Míša S.

Navazujeme dnes na náš starší článek, který patřil k nejčtěnějším za minulý rok. Jeho obsahem byla zajímavá trendová informace o mužích, kteří začínají o sebe pečovat (co se týče oblečení) a nebojí se investovat do svého vzhledu i pěkné částky.

sako-modreTito novodobý „gentlemanové“ rádi vypadají mužně a nebojí se i experimentovat. A právě ti si zaslouží pořádný servis od e-shopů, které mohou do své nabídky zařadit i formálnější typy oblečení (pánské kabáty, saka, košile) a mohou si být jisti, že lovci stylu je vezmou útokem a vykoupí vše kvalitní. A mnohdy se na cenu ani neohlíží. Chtějí prostě vypadat šik.

A jak je vidět dle fashion blogů a magazínů o módě a vzrůstu mnoha kamenných prodejen s ryze pánským „gentleman“ stylem, tento trend bude pokračovat i v letošním roce. Není se čemu divit. Jejich oblečení – například pro aktuální chladnou zimní sezónu pánské zimné bundy, svetry a další – v sobě musí mít něco „starosvětského“.

Gentlemani se vrací do módy

Na ulicích (nejenom pražských) už potkávám mnoho mužů v dvouřadých sacích, trenčkotech, případně v košili, s vestičkou, sakem a nedbale přehozeným kabátem přes. Nedbalá pánská (řekněme britská) elegance se naštěstí vrací do módy.

A to i s mužnějším porostem tváře (ač bobříky nemusím) a také ryze pánskými módními doplňky – holí, velkými hodinkami s výrazným ciferníkem a důrazem na kvalitu. Snad každý, kdo strávil den v polyesterové košili vám povrdí, že je to peklo. Ale co taková výběrová bavlna? To je hned každý muž jak v bavlnce.

Svou poslední objednávku „pánského“ oblečení jsem dělal u našich slovenských sousedů – konkrétně v elektronickém obchodu Dstreet.sk. Nemůžete se mi divit, že jsem dal zavděk užším mužským sakům, které v ČR těžko seženete. Tzv. slim fit střihy u nás nejsou tolik rozšířené jako na Slovensku. Takže proto jsem si vybral tento e-shop pro doplnění mého šatníku.

Co jsem sám nakoupil?

Vybral jsem si 2 velmi podobná pánská saka (střihově jsou identická) – liší se především v barvě. Jedna je tmavá námořnická modř a druhá je netypicky šedivá. Obě poměrně „casual“ a ideální do mého ležérního šatníku. Rád kombinuji chinos s lehkými a svěžími sáčky, k tomu kvalitní košili a mám vystaráno. Stačí mít od každého typu oblečení pár barev a můžu je ledabyle kombinovat až do alelůja.

Stačí investovat do kvality, mít trochu cit pro barvy a svěží outfit – nejenom pro sezónu jaro 2015 – je na světě. A kde nakupujete vy?

© 2009-2018 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda