Jak si vybrat tu správnou zimní výbavu na sněžné radovánky?

21.02.15 - autor: Míša S.

V zimě není tepla nikdy dost – hlavně když máte rádi túry v zasněžené přírodě, případně i sněžné hrátky na lyžích a snowboardu. Vždy prostě oceníte teplé oblečení, které vás ochrání před sebehorším „severským“ chladem a lezavem.

A přesně takové je zimní oblečení Kilpi. Už samo má v podtitulu „testováno severem“ a rozhodně se nejedná o žádné marketingové řečičky. Všechny kousky podléhají náročnému testování přímo v terénu. Jak by také mohli zjistit, že nové kolekce mají opravdu lepší zateplení a výborné střihy, které nijak neomezují v pohybu?

Na lyže i do města?

kilpi-yasan.zimni-panska-bundaA proč vlastně ne? Když má zimní bunda dostatečně „civilní“ vzhled, tak proč si ji ze sjezdovky nevzít klidně i do města – velmi pravděpodobně tam v zimě bude stejný mráz, tak proč se zbytečně převlékat? Hlavně takto si můžete koupit kvalitnější jedinou bundu (třeba právě od Kilpi) než 2 méně kvalitní – na hory a do města.

Na letošní zimní dovolenou do Alp (jedem do našeho oblíbeného „Špitálu“ – neboli Spital am Pyhrn v Rakousku) jsem si vybral model Yasan. Tmavší odstín je ideální pro pány (přeci jenom se pořád někde válíme) a geometrické tvary na odolné látce rozhodně nikoho neurazí. A hlavně já si zimní bundu na lyže nevybírám jen dle vzhledu (ten je v konečném důsledku spíše podružný), ale především dle funkčnosti.

Proč jsem si vybral zrovna Kilpi?

Zde je klíčový protisněhový pás (který nejde odejmout), manžety proti sněhu v rukávech a nastavitelná kapuce se silnějším kšiltem. Hlavně do města je na ní ideální, že si kapuci můžete odejmout, takže vám nic nebude bránit v rozhledu.

Kapsy určené především MP3 přehrávači a telefonu beru jako samozřejmost, takže ty pro mě nejsou žádným překvapením. Hlavní výhodou je odolný severský materiál SIBERIUM 5 000CT.

Ani dámy nebudou mít problémy s výběrem…

Z dámských lyžařských bund jsme si vybrali typ Derina (přesněji moje Alča si ji vybrala – já jsem do toho neměl co mluvit). Naštěstí dobrý vkus má také, takže zima ji ve „Špitálu“ rozhodně nebude.

Kromě funkčnosti bundy se mi líbí i použitý materiál SIBERIUM 20 000, který má solidní prodyšnost a hlavně odolnost proti vodě na úrovni 20 000 mm – to se u zimních klasických bund rozhodně nevidí.

Odkud jsme objednávali naši letošní zimní výbavu? Přímo od výrobce Kilpi, který sídlí na adrese Shopkilpi.cz. Poštovné jsme měli zdarma, protože snad každou bundou pokoříte hranici 999 Kč, která je rozhodující pro dopravu zdarma.

Akce, které neodoláte

Pokud nebudete s koupí bundy otálet, tak se můžete trefit do právě probíhající akce – od 5. 2. do 4. 3. 2015 nakoupíte značkové oblečení KILPI se slevou 50 až 70 %. A to i před slevou byly jejich bundy perfektním kupem. Takž není rozhodně na co čekat. Vzhůru na hory!

TIP na konec: za jakýkoliv nákup oblečení Kilpi se zapojíte do exklusivní soutěže o pobyt v Alpách. Na co ještě čekáte? Šup běžte vybírat svou novou bundu na hory:)

© 2009-2020 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda