Barevné modely

29.09.17 - autor: martina

Podzim je jedno ze čtyř ročních období. Sklízí se úroda,opadává listí. Sbírají se kaštany, žaludy, šípky. Příroda se zahaluje do barevných odstínů. Nastávají změny počasí. A jako změny počasí podzimu,tak se mění i Váš šatník. V hlavní roli mody jsou barvy. Určitě se nenechte ovládnout chladnými a pochmurnými dny, ale raději dejte přednost barevným modelům. Tak jako se zbarvuje listí na stromech,tak i Vy můžete mít barevný šatník. Stačí se řídit pravidlem kontrastu. Můžete zvolit vždy jednu část oblečení světlejší barvy a druhou tmavší.

A co zvolit na chladná rána? Nosí a budou se nosit kabátky, bundy a parky. Tyto druhy můžete nosit nejen na procházky, do města, na sport, ale i na společenské události. Stačí jen zvolit vhodný střih a barvu.

Kabátky

Jsou svrchní částí oblečení, které zakrývají celou horní část těla až ke kolenům. Tento druh oděvu nosí muži i ženy. Většinou se nosí při chladném počasí a jeho délka chrání i před větrem. Nejstarší doložený kabát je starý pět tisíc let. Měl ho na sobě Ötzi, lovec nalezený v alpském ledu. V dnešní době máme různé druhy kabátů. Jsou to např. Kaban, pelerína, kabát s kapucí, kožený kabát, pončo, raglán. Proto si určitě při chladném počasí vyberete.

Bundy

Jsou zase lepším oživením vzhledu. Vzorů a modelů je hned několik. Na podzim je modním hitem sportovní bunda ,,bomber“. Takové jaké nosily americké školačky. Barvy sezony jsou khaki a odstíny rudé. Už pár let jsou hitem krátké dámské prošívané bundy.

Parky

Dříve vojenské bundy. Jsou nastavitelné v pase, delší. Límec mají zakončený kožíškem. Parka se Vám bude hodit do každého počasí. Je pohodlná i hřejivá.

A kdy jindy než právě na podzim se můžeme vyřádit v různých teplých barvách? Podzimní barvy jsou totiž krásné a sluší. Proto si podzim pořádně užijte a oblékejte se do teplých barev. Kabátky a bundy Vás nejen zahřejí, ale jejich barvy Vám zvednou i náladu.

© 2009-2019 Podzima.cz – zimní oblečení a podzimní móda